NESO arrangerer i samarbeid med leancommunications og NTNU kurs i VDC/LEAN. Mer allment kjent som en metode for å sette digital prosjektgjennomføring i system og i relasjon til hvordan vi som entreprenør kan optimalisere leveransen på det kunden ønsker.

Vi tilbyr nå et spennende og dynamisk kurs skreddersydd for fremtidens entreprenører! Lær anerkjente teknikker metoder (VDC og Lean Construction)  for prosjekterings- og byggefasen som vil effektivisere deres prosjekter. Vi starter med en energifylt digital kick-off i Tromsø! Så følger to stk, 4-timers digitale workshops, og avsluttes med èn fysisk samling èn hel dag i Tromsø.

Før hver samling, får du eksklusiv tilgang til en video som dekker workshopens tema og du vil utføre noen oppgaver so setter dine ferdigheter på prøve. Det er forventet at man bruke ca. 1 time på oppgaven mellom samlingene.

 

Generell informasjon: 

Kurset gjenomføres som en hybrid mellom digitale og fysiske samlinger. 

Aktivitetsoversikt
AktivitetProgramDatoVarighet
1:Tilgjengelig 30 minutters E-lærings video i innføring i tema og konsept som MÅ ses før kickoffVed påmelding30 min
2:Fysisk samling i Tromsø èn heldag. Oppstart og faglig program01.04.20251 dag
3:Digital samling på 4 timer24.04.20254 timer
4:Digital samling på 4 timer6.05.20254 timer
5:Fysisk samling i Tromsø èn heldag.Faglig påfyll og avsluttning med utdeling av diplom fra NTNU10.06.20251 dag

VDC 2025


Innhold: (NB:du finner en pfd med komplett beskrivelse på høyre siden her)

  • Målstyring (Kundemål, prosjektmål)
  • ICE (Effektive møter og møteledelse)
  • Kultur (involvering, åpenhet og forbedring)
  • VIA (Visualisering, informasjonskontroll og automatisering)
  • PPM (For prosjektering. innvolverende planlegging)
  • PPM (For produksjon/byggefase. Taktplanlegging)

 


Pris: 

  • NESO medlem: 16 000 kr per person (+ progresiv rabatt ordning)
  • Ikke medlem: 18 000 kr

Kompetansebevis:

Til de som fullfører kurset vil det kunne utstedes et kompetansebevis i bruken av VDC/LEAN fra NTNU som kan benyttes som dokumentasjon i prosjekter. Kompetansebeviset delses ut etter endt samling i Tromsø.

Reise/Opphold:

Reise og opphold er ikke inkludert i kursprisen. Dersom du ønsker hotellopphold kan du krysse av i påmeldingskjema for dette, så ordner NESO det slik at rommet er klart til deg når du kommer på hotellet.